Kurz potápania | Adrenalínové zážitky od NajZážitky.sk

 
 
 

Potrebuješ poradiť? Volaj (Po - Pia: 08:30 - 16:00): +421 948 392 388

 
 
 
Kurzy a hobby zážitky > Kurz potápania
 
Trhák mesiaca
01.05.2020
Trhák mesiaca
Tandemový zoskok padákom - Prievidza Dokonca zostáva ešte
1 dní
09 hodín
21 minút
04 sekundy
 
 

Kurzy a hobby zážitky

Kurz potápania

Potápanie je vraj jednou z najkrajších foriem relaxu. V našom kurze potápania sa naučíte správne skontrolovať a pripraviť si potápačskú výstroj tak, aby bol Váš ponor vždy bezpečný a tiež to, ako zvládať obrovský tlak vody na Vaše telo.
Lokalita: Bratislava, Počet osôb: 1 osoba, Doba trvania: 7 dní, Kraj: Bratislavský kraj: 248 €
:
Zvoľ variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Lokalita: Bratislava, Počet osôb: 1 osoba, Doba trvania: 7 dní, Kraj: Bratislavský kraj
53_1
Skladom 248 €

Kde sa koná zážitok?

 

Prevádzkovateľ:

{supplier_name}

Miesto:

{supplier_address}

Darčekové balenie

Daruješ zážitok? U nás ku každému poukazu obdržíš originálne darčekové balenie ZADARMO.

Nerob si starosti a užívaj si  radosť obdarovaného z originálneho darčeku!

E-poukaz do pár sekúnd

Platnosť poukazu 15 mesiacov

Bezplatné storno až 90 dní

Darčekové balene ZDARMA

Kurz potápania - čo zažijete?

Dĺžka trvania: 7 dní (vždy po 17:00, víkend dopoludnia)
minimálny vek: 15 rokov
počet ponorov: 5 bazénových modulov + 4–5 ponorov na
otvorenej vode
počet študentov na kurze: MAXIMÁLNE 5 študentov na
dvoch inštruktorov !!!
zahrnuté v zážitku: úplne všetko (od občerstvenia cez manuál a licencie, po úplnú výstroj)
všetky kurzy sú fotografované pod vodou a vybrané kurzy súčasne aj
natáčané videokamerou

Ako prebieha škola potápania?

Začiatočnícky kurz potápania ( PADI Open Water Diver) sa v potápačskej škole učí podľa štandardov najväčšej celosvetovej potápačskej asociácie – PADI (Professional Association of Diving Instructors, www.padi.com). Kurzy PADI sú celosvetovo najpopulárnejšie potápačské kurzy. Ročne ich absolvuje vyše 50% všetkých záujemcov o potápanie (60 % celosvetovo). V PADI kurze získaná kvalifikácia potápača je celoživotná a univerzálne platná na celom svete – ide o najakceptova­nejšie potápačské licencie na svete. Zabezpečuje to jednotná štruktúra výučby v našom klube, iných PADI centrách na Slovensku, ako aj vo svete. Inak povedané kvalita kurzov je daná jednotnou celosvetovou „priam dokonalou“ štruktúrou potápačských kurzov PADI. Naše potápačské kurzy sú akreditované Ministerstvom školstva SR a súčasne sú akreditované v EU (STN EN 14153 a 14413).

Jedinými vstupnými podmienkami absolvovania začiatočníckeho kurzu potápania PADI Open Water Diver (PADI potápač na otvorenej vode) sú vek nad 15 rokov a „štandardné“ skúsenosti so šnorchlovaním – plávaním s plutvami (je potrebné vedieť bez časového obmedzenia zaplávať aspoň na vzdialenosť 300m).

Začiatočnícky kurz (PADI Open Water Diver) prebieha v štyroch častiach – samoštúdiu, teoretickej časti, bazénových ponoroch a ponoroch na otvorenej vode. Teoretická časť kurzov potápania prebieha v klimatizovanej učebni na Hlinickej 3 v Bratislave. Bazénová časť sa uskutočňuje pri chladnom počasí v plavárni na Bernoláku a Iuvente, inak prebieha v príbrežnej zóne.

1. Samoštúdium

Z dôvodu pohodlnosti štúdia teoretických poznatkov Vám v dostatočnom predstihu poskytneme manuál a sadu DVD video prezentácii na dokonalé zvládnutie teórie. Cieľom samoštúdia je minimalizovať zbytočné predlžovanie teórie a súčasne eliminovať tradičný koncept „kurzu“ (stredoškolského charakteru) so zameraním na podstatné informácie podané zábavnou a nenútenou formou.

2. Teoretická časť

Inštruktor s Vami prejde všetky teoretické časti a formou previerok si zopakujete samoštúdiom získané poznatky. Všetky teórie sa začínajú v pondelok o 17:00. Ostatné stretnutia sú vždy po pracovnej dobe podľa Vašich požiadaviek, tak aby sa dal potápačský kurz hravo zvládnuť aj popri zamestnaní (vždy po 17tej hodine). Nenútenou formou sa oboznámite aj s technickou stránkou potápania. Zväčša sú potrebné štyri dvojhodinové teoretické stretnutia.

3. Bazénové ponory

Päť bazénových modulov slúži na aplikovanie poznatkov z teórie do vodného prostredia pod priamou kontrolou inštruktorov. Každý začiatočnícky kurz potápania pozostáva z dvoch 2 hodinových bazénových stretnutí v utorok a štvrtok hneď po teórii (od 19:00). Celý bazén máme prenajatý len pre naše potreby v priestoroch Hotela Barónka**** v Bratislave. Preferujeme konzistentnejšiu výučbu zameranú na samostatné potápanie sa v kontrolovaných podmienkach. Našou snahou je čo najdlhšie viesť ponory v reálnych podmienkach otvorenej vody, kde môžeme pozorovať všetky tie rybičky, škebličky a morské panny :-))) Počet a dĺžka ponorov závisí od Vašej spokojnosti a splnenia požiadaviek (minimálne 2×3 hodiny v príbrežnej zóne). Sme presvedčení, že len opakovaným kontaktom s výstrojom, s neoprénom, vzduchovými fľašami, ostatným potápačským výstrojom a v neposlednom rade s potápačskými inštruktormi a divemastrami je možné získať potrebné zručnosti a nutnú dávku samostatnosti pri príprave a samotnom potápaní. Každý absolvent kurzu by mal mať pocit zvládnutia každého cviku.

4. Ponory na otvorenej vode

Po absolvovaní bazénových ponorov nasledujú minimálne 4 ponory na otvorenej vode. Pri nich sa zdokonalia naučené poznatky z bazénových modulov, ich prenesením do podmienok reálneho prostredia, v ktorom sa budete potápať. Pri ponoroch na jazerách sa zdokonalíte v rôznych potápačských technikách a súčasne sa oboznámite s rôznymi prírodnými a poveternostnými podmienkami, prostredím pod vodou, jeho odlišnou krásou a úskaliami. Celý tím inštruktorov sa Vám bude snažiť zabezpečiť neopakovateľne krásne zážitky.

Iste sa stretnete s firmami, ktoré majú kurzy dlhšie ako týždeň, poprípade „roztrhané“ po pár dňoch v týždni. U nás síce štandardný PADI OWD kurz trvá týždeň, ale končí sa až po tom, čo sa Vy dobre cítite pod vodou a súčasne splníte všetky podmienky udelenia licencie. Niekomu to trvá týždeň, ale niekomu aj dva aj tri. Všetky teórie a ponory navyše sú u nás zadarmo !!! Nikto Vás však nebude nútiť, aby ste stoj čo stoj ostali pod vodou – naučiť sa potápať musíte v prvom rade chcieť Vy… Všetko sa podriaďuje Vášmu dobrému pocitu z potápania a nášmu dobrému pocitu z Vašich potápačských zručností !

Potápanie prebieha počas 7 dní (pondelok - nedeľa).

Dôležité informácie o kurze potápania:

Sezóna/počasie: Školu potápania môžete absolvovať od apríla do septembra. Aktivita nie je závislá na počasí.

Oblečenie: Odporúčame oblečenie na plávanie, kompletná výstroj Vám bude zapožičaná.

Podmienky: Minimálny vek pre absolvovanie kurzu je 15 rokov a „štandardné“ skúsenosti so šnorchlovaním – plávaním s plutvami (je potrebné vedieť bez časového obmedzenia zaplávať aspoň na vzdialenosť 300m). Rezerváciu je vhodné zrealizovať minimálne týždeň vopred. Kurz sa koná vo vopred stanovených termínoch.

Otázky k zážitku a recenzie

K produktu zatiaľ nie sú žiadne otázky.

Opýtaj sa nás

...

Pridať reakciu na otázku:

K produktu zatiaľ nie sú žiadne otázky.

Pridať reakciu na otázku:

 
 
Navštívili ste
Kurz potápania Kurz potápania 248 €
Zážitky SK
 
 

Kde sa koná zážitok?

 

Prevádzkovateľ:

{supplier_name}

Miesto:

{supplier_address}

Darčekové balenie

Daruješ zážitok? U nás ku každému poukazu obdržíš originálne darčekové balenie ZADARMO.

Nerob si starosti a užívaj si  radosť obdarovaného z originálneho darčeku!

E-poukaz do pár sekúnd

Platnosť poukazu 15 mesiacov

Bezplatné storno až 90 dní

Darčekové balene ZDARMA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Potrebujete poradiť?Potrebujete poradiť?