Škola hry na fujare

 
 
 
 
 

Potrebujete poradiť? Volajte (Po - Pia: 08:30 - 16:00): +421 948 392 388

 
 
 
Úvod > Zážitky a darčeky > Kurzy > Škola hry na fujare
 

Kurzy

Škola hry na fujare

škola hry na fujare
hra na fujare
 
Kráľovná ľudových nástrojov, zapísaná v zozname nehmotného dedičstva UNESCO. O fujare na Slovensku každý počul, málokto ju však naozaj pozná. Fujara je symbolom Slovenska, koľko ľudí však vie na nej hrať? Poďte sa to naučiť.
Lokalita: Bratislava, Počet osôb: 1 osoba, Doba trvania: 1 lekcia, Popis: prvý kontakt, Kraj: Bratislavský kraj: 25 € bez DPH
30 € s DPH
:
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Lokalita: Bratislava, Počet osôb: 1 osoba, Doba trvania: 1 lekcia, Popis: prvý kontakt, Kraj: Bratislavský kraj Skladom 30 €
Lokalita: Bratislava, Počet osôb: 1 osoba, Doba trvania: 4 lekcie, Popis: polovičný kurz, Kraj: Bratislavský kraj Skladom 100 €
Lokalita: Bratislava, Počet osôb: 1 osoba, Doba trvania: 8 lekcii, Popis: celý kurz, Kraj: Bratislavský kraj Skladom 160 €

Škola hry na fujare - čo zažijete?

Ako píše klasik: "Fujara je temer nezbytná pre pastierov oviec. S fujarou kráti si čas, odháňa trúdne myšlienky, rozkošou bárs nepovedome naplňuje nielen seba, lež aj celý diaľny kraj okúzluje jej uchvátivo melancholickými, srdcom otriasajúcimi zvukmi. Fujarou obháňa svoje stádo, ba aj tie ovečky sú akési krotkejšie, držia sa lepšie pohromade, i pes belko ostražitejší je pri nežných tónoch fujary. O valašku opretý nôti si čudesné svoje piesne za celé hodiny, a vtedy ho nespozorovane počuť, je pre cudzinca neporovnateľná slasť a rozkoš.“

Kráľovná ľudových nástrojov, zapísaná v zozname nehmotného dedičstva UNESCO. O fujare na Slovensku každý počul, málokto ju však naozaj pozná. Fujara je symbolom Slovenska, koľko ľudí však vie na nej hrať? Staňte sa jedným z nich. Hra na fujare bude tešíť nie len vás, ale aj vašich blízkych. 

Kurz obsahuje:

  • Prvý kontakt (jedna individuálna lekcia): Obsahom lekcie je oboznámenie sa s hudobnými možnosťami fujary a samozrejme praktické vyskúšanie si tvorby základných tónov a ich modulácií. Prstoklad, technika dýchania a fúkania, rozfuk.
  • Polovičný kurz (štyri individuálne lekcie): Cieľom je zvládnuť zahrať základ fujarovej piesne s pomocou zápisu prstokladu. Jednoduché ozdobenie piesne (vibráto, trilok, legáto).
  • Celý kurz (osem lekcií): Cieľom je zahrať fujarové piesne bez pomoci čítania prstokladu z listu. Bohatšie ozdobenie fujarových melódií na základe fujarovej tradície. 

Jedna lekcia trvá 45 minút. Zapožičanie fujary je zahrnuté v cene kurzu. Počas vyučovania má žiak možnosť vyskúšať viaceré fujary.

 

Dôležité informácie o škole hry na fujare:

Sezóna/počasie: Školu hry na fujare je možné absolvovať celoročne. Aktivita nie je závislá na počasí, prebieha v interiéri.

Podmienky: Školu hry na fujare môže absolvovať ktokoľvek. Poznať noty, alebo vedieť hrať na nejaký iný hudobný nástroj vôbec nie je podmienkou. Ak sa Vám fujara páči neváhajte a prihláste sa na kurz. Rezerváciu je vhodné zrealizovať minimálne týždeň vopred. Zážitok je možné absolvovať kedykoľvek počas roka.

K produktu zatiaľ nie sú žiadne otázky.

Opýtaj sa nás

...

Pridať reakciu na otázku:

K produktu zatiaľ nie sú žiadne otázky.